• Konkurs "Koleją przez Ziemię Łosicką"

• 6.10.2023 podczas konferencji popularno- naukowej - ,,Koleją przez Ziemię Łosicką", zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej w ramach XX Podlaskich Spotkań Regionalnych zostały ogłoszone wyniki Konkursu Plastycznego ,,Koleją przez Ziemię Łosicką",. Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły Wiktoria Demianiuk z klasy VII, która za swoją przepiękną i profesjonalnie wykonaną pracę zdobyła 2 miejsce. Nagrodę wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz.

• Wycieczka do Drohiczyna

• 2 października uczniowie klas I-III jeździli na wycieczkę do Drohiczyna. Dzieci obejrzały wystawę starych motocykli, odwiedziły Ośrodek Edukacji Ekologicznej ,,Puszczyk" oraz Strefę Odkrywania wyobraźni ,,Sowa''. Miały również możliwość skorzystania z symulatora spływu kajakiem w ,,Nadbużańskim Centrum Turystyki Kajakowej". Dzień był bardzo udany i dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone

• Dzień Chłopaka

• Zabawy integracyjne i ruchowe, gry zespołowe dobry humor i uśmiech to wszystko towarzyszyło klasie I z okazji Dnia Chłopaka

• „Posiłek w szkole i w domu”

• Nasza szkoła dzięki organowi prowadzącemu skorzystała z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na łączną kwotę 50 000 zł.

Z pozyskanych pieniędzy zakupiono piec konwekcyjno – parowy z okapem, zmywarko – wyparzarkę, basen komorowy z baterią, stół z szafą, stolik barowy, robot planetarny oraz drobne wyposażenie stołówki szkolnej.

W ramach projektu kucharka szkolna odbyła szkolenie z obsługi i użytkowania pieca z profesjonalnym kucharzem p. Mateuszem Fangrat z Warszawy.

Zakup tych urządzeń ułatwi Pani na kuchni przygotowanie posiłków a co za tym idzie będą one smaczniejsze i zdrowsze.

• AKCJA KASZTAN

• UWAGA!! KONKURS

AKCJA KASZTAN

CZAS START

25 października obchodzony jest Europejski Dzień Kasztana W związku z tym, jak co roku, Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej ogłasza do 12 PAŹDZIERNIKA zbiórkę kasztanów, które zostaną wykorzystane do zajęć sensorycznych

W tym roku OGŁASZAMY KONKURS

NAGRODZIMY 3 PLACÓWKI, KTÓRE ZBIORĄ NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ KASZTANÓW

Przyjmujemy każdą ilość

ZSP w Serpelicach jak co roku, też bierze udział.!!!

• Zajęcia profilaktyczne

• W naszej placówce dzięki współpracy z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki mogliśmy gościć p. Rafała Nowickiego, który poprowadził zajęcia profilaktyczne dla naszych uczniów.

Młodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt. "Przyjazna zabawa to dobra sprawa", natomiast starsi uczniowie brali udział w zajęciach pt. " Zaplątani w sieci".

Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie, mamy nadzieję, że nasza młodzież dużo wyniosła z prowadzonych zajęć.

• KONKURS historyczno-plastycznym pt.: "Roma locuta causa finita" (Rzym przemówił, sprawa skończona).

• Zapraszamy uczniów klas V-VII do wzięcia udziału w konkursie historyczno-plastycznym pt.: "Roma locuta causa finita" (Rzym przemówił, sprawa skończona). Tytuł konkursu stanowi nawiązanie do słów św. Augustyna z Hippony. Uczniowie są proszeni, aby na białej kartce formatu A4 z bloku technicznego dowolną techniką odręcznie wykonać przedstawienie wybranego przez siebie obiektu zabytkowego znajdującego się na terenie Rzymu, a wybudowanego w starożytności lub epoce renesansu. Ponadto na drugiej stronie kartki należy podać informacje na temat przedstawionego rzymskiego zabytku ze wskazaniem źródła (książka, encyklopedia, leksykon lub przewodnik). Uczniowie są proszeni, aby w celu realizacji zadania skorzystać z zasobów biblioteki szkolnej. Prace należy dostarczać na lekcjach historii dla nauczyciela Radosława Bajeny. Konkurs trwa do 7 października tj. 452. rocznicy bitwy pod Lepanto. Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 w ZSP W SERPELICACH

- 8:00 Msza Święta w kościele w Serpelicach

- 9:00 Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej