• Konkurs na szopkę lub ozdobę bożonarodzeniową

• Dnia 15.12.2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs na szopkę lub ozdobę bożonarodzeniową. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wykonanie przepięknych i kreatywnych ozdób oraz szopek. W konkursie udział wzięli:

- Michalina H. kl.1, .Julia Cz. kl. 3, Nadia Z. kl.3,  Aleksandra K. kl. 3, Aleksander F. kl.3,  Mateusz K. kl.5,  Kuba F. kl.5, Konrad Cz. kl.5, Natalia G. kl. 5, Piotr M. kl.5, Igor P. kl. 7, Mikołaj M. kl.7, Paulina W. kl.7, Kuba K. kl.7

• My Christmas Card

• 16 grudnia 2021 r. komisja rozstrzygnęła konkurs My Christmas Card- najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa z życzeniami w języku angielskim. Zadanie nie należało do prostych, gdyż nadesłano mnóstwo ciekawych i starannych prac.

W kategorii klas III-V wyłoniono następujących zwycięzców:

1 miejsce - Nadia Zdunek (Serpelice)

2 miejsce - Monika Klimaszewska (Sarnaki)

3 miejsce - Daniel Pluta (Łosice).

Przyznano również wyróżnienia: Mikołaj Wawryniuk (Niemojki), Anna Muszelik (Huszlew) oraz Oliwia Szyc (Lipno).W kategorii klas VI- VIII wyłoniono następujących zwycięzców:1 miejsce- Lena Repko (Kobylany)2 miejsce - Mają Kuzmicz (Łosice)3 miejsce- Bartosz Miłkowski (Szydłowka). Przyznano również wyróżnienia: Kalina Wesniuk(Stara Kornica), Sandra Cholewka ( Olszanka) oraz Iga Juszczuk ( Mostów).Gratulujemy zwycięzcom do których trafią nagrody rzeczowe.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział oraz zapraszamy do następnej edycji w przyszłym roku.

• MDP Serpelice - zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej

• Nasi uczniowie a jednocześnie członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Serpelice przeprowadzili w klasach zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasad działania defibrylatora AED. Brawo za zaangażowanie, postawę obywatelską oraz działania profilaktyczne MDP Serpelice.

• #BohaterON

W tym roku szkolnym przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej kampanii "BohaterON w Twojej Szkole". Na lekcjach języka polskiego klasa VII i VIII poznała kulisy przełomowego zrywu narodowego, jakim było Powstanie Warszawskie. W ramach podsumowania uczniowie stworzyli ciekawą infografikę oraz kartki dla Powstańców Warszawskich. Kartki zostały wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom.

• Dzień Pluszowego Misia

• Konkurs plastyczny na stroik jesienny

• Tradycyjnie w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na stroik jesienny. Szkolni artyści nie zawiedli, a owocem ich pracy są piękne kompozycje, które stanowią dekorację szkolnych korytarzy. Celem konkursu było wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez wspólne tworzenie i konstruowanie z jesiennych darów. Wykonane stroiki odznaczały się pomysłowością i wysokim poziomem artystycznym. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują nagrody. Stroiki jesienne wykonali :klasa III- Julia Cz., Nadia Z., Aleksandra K. Klasa IV- Weronika P. , Amelia K. Klasa V- Sofia O., Kacper A. , Jakub F. , Mateusz K. Klasa VII - Klaudia R. Dziękujemy

• "Akademia pana Kleksa"

• Pan Kleks jest nadzwyczajny!

Klasa IV, przy okazji omawiania lektury pt. "Akademia pana Kleksa" wykonała artystyczną wersję wyjątkowego Nauczyciela Akademii!

BRAWO!

• 11 Listopada

• Dzisiaj w naszej szkole w przeddzień 11 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klasy III, VII i VIII pod opieką nauczycieli przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. "Warto się dzisiaj zasłuchać w wiatru granie...". W ten sposób społeczność naszej szkoły przywołała pamięć bohaterów powstań narodowych, twórców czynu 11 listopada i obrońców odzyskanej niepodległości. Pochyliliśmy głowy w zadumie oddając cześć Tym, dzięki którym po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska, jak również wszystkim, którzy bronili odzyskanej niepodległości płacąc za to krwią i życiem.

O godzinie 11.11 w każdej klasie wybrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego".

• "Narodowe Czytanie"

• W ramach podziękowania za udział w dziesiątej, jubileuszowej akcji "Narodowe Czytanie" nasza szkoła otrzymała list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz pięknie wydaną książkę Gabrieli Zapolskiej pt. " Moralność pani Dulskiej".

Serdecznie dziękujemy!