• Zakończenie roku - 25 czerwca 2021

• 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Serpelicach.

Przygotowaliśmy wszystko tak, by przestrzegać obowiązujących norm higieny, wykorzystując dużą przestrzeń naszego szkolnego ogródka.

Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor – Bożena Puch.

Na uroczystości i pożegnaniu klas ósmych obecny był Wójt Gminy Sarnaki -Grzegorz Arasymowicz. Serdecznie pogratulował uczniom sukcesów w nauce, podziękował za ogromny wysiłek uczniów i nauczycieli w zdalnym nauczaniu, przekazał uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce stypendia, a następnie życzył radosnych i zdrowych wakacji.

Uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe wręczyła Pani Dyrektor.

Wzruszający moment uroczystości to pożegnanie naszych absolwentów. Niespodzianką był film zawierający ich pamiątkowe zdjęcia z 8-letniej nauki.

Mamy nadzieję, że zabiorą ze sobą miłe wspomnienia i jeszcze kiedyś zajrzą w nasze progi.

Wszystkim życzymy słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu!

• #CMI, Centrum Mistrzostwa Informatycznego

• Przez cały rok uczyliśmy się w ramach kółka algorytmicznego programowania wizualnego i panowania nad algorytmami. Poznawaliśmy informatykę od podszewki, ćwiczyliśmy współpracę zespołową a dzięki otrzymanym zestawom także uczyliśmy się robotyki. W tym roku osiągnęliśmy nasz cel razem z klasą VI. Dziękujemy.

Mapa 652 placówek w Polsce realizujących CMI https://cmi.edu.pl/mod/page/view.php?id=44674

• Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy

• Dnia 19.06.2021 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serpelicach wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Uczestnicy z zaangażowaniem przeprowadzali badania i doświadczenia.

• POŻEGNANIE TRZECIEJ KLASY

• POŻEGNANIE TRZECIEJ KLASY- piknik, spotkanie z regionalnym poetą i fraszkopisarzem F. T. Krasuskim, gry i zabawy sportowe, spacer po okolicy, pogaduchy i pogaduszki, zabawy nad rzeką Bug, towarzyskie rozgrywki sportowe z pięcioklasistami z Mielnika.

• #SUPERKODERZY z Serpelic

• #SUPERKODERZY z klasy VII realizowali w tym roku grant Fundacji Orange poznając w ramach ścieżki Mikrobitowcy język programowania Python w ramach zajęć rozwijającch zaintersowania uczniów z programowania. W nauce pomogły im elektroniczne płytki BBC Micro:bit czyli mikrokomputery zakupione w ramach grantu które sami programowali. Gratulujemy zdobycia nowych kompetencji w zakresie nowych technologii i programowania.

• #SuperKoderzy

• "Programowanie - Ekologia na co dzień" to jeden z grantów który realizowała w tym roku kl IV, podczas zajęć rozwijających zainteresowania z programowania z robotem Photon który pomógł uczniom zrozumieć różne zagadnienia związane z ekologią,jak recykling, oszczędzanie prądu, budowanie pojazdów przyszłości. Zajęcia miały za zadanie wprowadzić uczniów w programowanie,a równocześnie uwrażliwić ich na ważne kwestie związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Brawa dla kolejnych #SUPERKODERÓW

• Pierwsza pomoc

• Każdy rowerzysta jako uczestnik ruchu drogowego powinien umieć udzielać pierwszej pomocy... Zobaczcie jak radzą sobie uczniowie kl. IV.

• Wycieczka do Parku Linowego

• W dniu 07.06. uczniowie z klasy IV i VI wybrali się do Parku Linowego w Wólce Nadbużnej. Z opowiadań wiemy, że dzieci były bardzo podekscytowane tym, że w końcu mogły wybrać się na szkolną wycieczkę. Dzień był pełen wrażeń i choć przejście trasy było niełatwym wyzwaniem i wymagało odwagi, to cała grupa świetnie sobie poradziła.

Gratulujemy odważnym i dzielnym uczestnikom wycieczki. Wychowawczynie.

• Dzień Dziecka

• " Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi..."

Radosny Dzień Dziecka w klasie VI i VIII z podziękowaniami dla Rodziców.

• Dzień Dziecka

• Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w wycieczce do Białej Podlaskiej. Dzieci zwiedziły część miasta, a następnie obejrzały film ,, Krudowie 2" w kinie MERKURY. Wrażenia po filmie były różne. Jednak większość naszych widzów oceniając film w skali od 0 do 10, wystawiła 10, a niektórzy nawet 100 i więcej punktów. Wszyscy cali, zdrowi, uśmiechnięci wrócili z wycieczki.

• Dzień Dziecka

• Dzisiaj klasa VII świętowała Dzień Dziecka. Chyba wszyscy dobrze się bawili??? Popatrzcie zresztą sami.