• Integracja klasy V

• Wspólne integracyjne wyjście z wychowawcą pełne zadań, wyzwań i zespołowych gier. Jeden za wszystkich - wszyscy za jednego. Jesteśmy zespołem - Super 11.

• Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca

• 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca. W szkole nawet najmłodsi uczniowie podczas zajęć świetlicowych oraz lekcji techniki zapoznają się z algorytmem udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczą resuscytację krążeniowo-oddechową. Przy zatrzymaniu krążenia każda minuta bez pomocy obniża szanse na przeżycie o 10 procent. Dlatego tak ważne jest natychmiastowe wezwanie pomocy, resuscytacja, oraz wczesna defibrylacja.

W Serpelicach znajduje się także defibrylator AED na budynku remizy który w przypadku nagłego zatrzymaniem krążenia wystarczy wyjąć urządzenie ze skrzynki i włączyć. Następnie defibrylator za pomocą dźwięków i animacji poinstruuje w jaki sposób należy podejmować działania i jak udzielać pomocy. W momencie otwarcia skrzynki załączy się syrena alarmowa a strażacy przybiegną z pomocą.

• Warsztaty "LOT nad Bugiem"

• 13 października na zaproszenie Lokalnej Organizacji Turystycznej „LOT nad Bugiem ” klasa VIII z wychowawczynią uczestniczyła w warsztatach pt. „Korczak metodą dramy", które odbyły się w posiadłości pałacowej w Korczewie.

Serdecznie dziękujemy!

• AKCJA KASZTAN

• UWAGA!!

AKCJA KASZTAN

CZAS START

25 października obchodzony jest Europejski Dzień Kasztana W związku z tym jak co roku do 13 października /czwartek/ ogłaszamy zbiórkę kasztanów

Przyjmujemy każdą ilość Kasztany należy przynieść do szkoły lub przedszkola.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2022

• 07 października uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie klas IV-VIII na lekcjach matematyki i informatyki brali udział w konkursach, grach i zabawach podczas których doskonalili znajomość tabliczki mnożenia. Wykonywali również projekty nt. “Ciekawostki o tabliczce mnożenia.”

Dzieci z klasy II w tym dniu zostali ekspertami tabliczki mnożenia i egzaminowali starszych kolegów z jej znajomości.

Oprócz gier planszowych wykorzystano też aplikacje i programy komputerowe, a korzystanie z tablicy interaktywnej uatrakcyjniło obchody tego dnia.

• #SprzątamyDlaPolski

• #SprzątamyDlaPolski - edycja jesienna 2022

4 października 2022 roku w dniu wspomnienia św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, przyrody oraz ekologii w całej Polsce odbyła się akcja sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych.

Nasza Szkoła jak co roku przyłączyła się do akcji #SprzątamyDlaPolski

• Wycieczka do kina na film „Orlęta. Grodno'39”

• Dzisiaj uczniowie klasy VIII wybrali się do kina Merkury w Białej Podlaskiej na seans filmu o tematyce historycznej - „Orlęta. Grodno'39”.

Film w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza opowiadał o wydarzeniach wojennych z perspektywy 12-letniego ucznia Leosia, który zaangażował się w obronę miasta Grodna w 1939 roku.

Seans wywołał u uczniów wiele wzruszeń i dyskusji. Następnie uczniowie wraz z wychowawczynią p. Ewą Kuźma udali się do restauracji McDonald's i w radosnej atmosferze podzielili się swoimi wrażeniami na temat obejrzanego filmu.

Pomimo deszczowej pogody humory dopisywały.

• Dzień Chłopaka

• Dzień Chłopaka w klasie 2 był miły i wesoły. Chłopcy otrzymali ciekawe i przemyślane upominki od swoich koleżanek. Następnie dzieci bawiły się na spacerze, korzystając z uroków pięknego, jesiennego dnia. Były bańki mydlane, zabawa w figury, gąski do domu...

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Miedzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole wszyscy od rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki Peter Reynolds ,,The Dot". Następnie przedszkolaki oraz uczniowie kl. I i II obejrzeli na tablicy interaktywnej film na temat książki. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część - prace plastyczne wykonane wyobraźnią naszych dzieci. Wszystkie prace zostały umieszczone na gazetce szkolnej.

To był wspaniały i niezapomniany dzień!