Dnia 19.06.2021 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serpelicach wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach Młodzieżowego Uniwersytetu Przyrodniczego na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Uczestnicy z zaangażowaniem przeprowadzali badania i doświadczenia.
Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy
- 24
POŻEGNANIE TRZECIEJ KLASY
POŻEGNANIE TRZECIEJ KLASY- piknik, spotkanie z regionalnym poetą i fraszkopisarzem F. T. Krasuskim, gry i zabawy sportowe, spacer po okolicy, pogaduchy i pogaduszki, zabawy nad rzeką Bug, towarzyskie rozgrywki sportowe z pięcioklasistami z Mielnika.
5
#SUPERKODERZY z Serpelic
#SUPERKODERZY z klasy VII realizowali w tym roku grant Fundacji Orange poznając w ramach ścieżki Mikrobitowcy język programowania Python w ramach zajęć rozwijającch zaintersowania uczniów z programowania. W nauce pomogły im elektroniczne płytki BBC Micro:bit czyli mikrokomputery zakupione w ramach grantu które sami programowali. Gratulujemy zdobycia nowych kompetencji w zakresie nowych technologii i programowania.
17
Młodzieżowy Uniwersytet Przyrodniczy
Po długiej przerwie uczniowie naszej szkoły wyjechali ponownie do Białegostoku kontynuować zajęcia na Młodzieżowym Uniwersytecie Przyrodniczym.
15
#SuperKoderzy
"Programowanie - Ekologia na co dzień" to jeden z grantów który realizowała w tym roku kl IV, podczas zajęć rozwijających zainteresowania z programowania z robotem Photon który pomógł uczniom zrozumieć różne zagadnienia związane z ekologią,jak recykling, oszczędzanie prądu, budowanie pojazdów przyszłości. Zajęcia miały za zadanie wprowadzić uczniów w programowanie,a równocześnie uwrażliwić ich na ważne kwestie związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem. Brawa dla kolejnych #SUPERKODERÓW
9
Pierwsza pomoc
Każdy rowerzysta jako uczestnik ruchu drogowego powinien umieć udzielać pierwszej pomocy... Zobaczcie jak radzą sobie uczniowie kl. IV.
5
Wycieczka do Parku Linowego
W dniu 07.06. uczniowie z klasy IV i VI wybrali się do Parku Linowego w Wólce Nadbużnej. Z opowiadań wiemy, że dzieci były bardzo podekscytowane tym, że w końcu mogły wybrać się na szkolną wycieczkę. Dzień był pełen wrażeń i choć przejście trasy było niełatwym wyzwaniem i wymagało odwagi, to cała grupa świetnie sobie poradziła.
48Gratulujemy odważnym i dzielnym uczestnikom wycieczki. Wychowawczynie.
Dzień Dziecka
" Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi..."
Janusz Korczak
Radosny Dzień Dziecka w klasie VI i VIII z podziękowaniami dla Rodziców.
7
Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w wycieczce do Białej Podlaskiej. Dzieci zwiedziły część miasta, a następnie obejrzały film ,, Krudowie 2" w kinie MERKURY. Wrażenia po filmie były różne. Jednak większość naszych widzów oceniając film w skali od 0 do 10, wystawiła 10, a niektórzy nawet 100 i więcej punktów. Wszyscy cali, zdrowi, uśmiechnięci wrócili z wycieczki.
6
Dzień Dziecka
Dzisiaj klasa VII świętowała Dzień Dziecka. Chyba wszyscy dobrze się bawili??? Popatrzcie zresztą sami.
18
Dzień Dziecka
#KOSTEKchallenge
#KOSTEKchallenge
KLASA VI
Uczniowie dobro przekazują dalej i do challengu nominują:- Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Litewnikach- Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w Serpelicach OSP Serpelice
Zapraszamy do wsparcia Kostka poprzez wspólną zabawę i wpłaty na:- konto 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 Fundacja „Serca dla Maluszka” Tytułem: Konstanty Daniluk
lub - zrzutka na leczenie Konstantego Daniluka https://zrzutka.pl/7xuwa2
Więcej o akcji #KOSTEKchallenge i małym Bohaterze tutaj: https://www.facebook.com/ZSSarnaki/posts/3889400744441215?notif_id=1621005218086167¬if_t=page_post_reaction&ref=notif
W Dniu Mamy najlepsze życzenia
POWODZENIA
Drodzy Ósmoklasiści! Przed wami trzy dni egzaminów.
THEY SAVED LONDON
20 maja uczniowie zagrali w grę terenową poznając historię tajnej broni niemieckiej czyli jak żołnierze Armii Krajowej przechwycili i rozpracowali niewybuch rakiety V-2 który ugrzęzł w nadbużańskich mokradłach.
Akcję osłonową wydobycia niewybuchu prowadził oddział "Zenona" z 34 PP Armii Krajowej. Po rozebraniu na części został on zbadany w laboratoriach AK przez prof. Janusza Groszkowskiego, prof. Marceliego Struszyńskiego oraz inż. Antoniego Kocjana konstruktora polskich szybowców.
Kluczowe części rakiety, plany V2, mikrofilmy, wyniki analiz polskich naukowców zabrane zostały do Wielkiej Brytanii w lipcu 1944 przez brytyjski samolot Douglas C-47 Skytrain - zwany Dakotą, w ramach operacji Most III którą zabezpieczało około 400 osób na terenie okupowanej Polski.
Dla upamiętnienia tej akcji w miejscowości Sarnaki na skwerze znajduje się makieta rakiety V-2, w kształcie pocisku wbitego do połowy w ziemię. Na pomniku jest napis w języku polskimi i angielskim "Oni uratowali Londyn".
Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego
GRATULUJEMY Klaudii Radywoniuk jej pasji i pierwszego miejsca w XXXVII Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego na etapie gminnym.
"Legenda o stópce królowej Jadwigi"
Uczniowie klasy II pod kierunkiem p. Sławka przygotowali audiowizualizację komiksu pt. „Legenda o stópce królowej Jadwigi”. Wielkie brawa dla naszych młodych programistów.
Dzień Niezapominajki
15 maja obchodzony jest Dzień Niezapominajki. Święto, którego celem jest promowanie walorów przyrody i zachowanie różnorodności biologicznej Polski.
Z tej okazji klasa 2 odbyła lekcję przyrody na łonie natury. Uczniowie klasy 3 przygotowali piękne prace przedstawiające niezapominajki. Wszyscy założyli tematyczne korony i naszyjniki.
1
Harmonogram powrotu uczniów do szkół.
Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym.
23 Kwietnia - Światowy Dzień Książki
Obchodzone na całym świecie święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. W Polsce święto obchodzone jest oficjalnie od 2008r. Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. UNESCO postanowiło stworzyć tytuł Światowej Stolicy Książki, który jako pierwsze miasto otrzymał Madryt. Tytuł Światowej Stolicy Książki przyznawany jest co roku przez UNESCO jako wyróżnienie dla najlepszego przygotowanego przez dane miasto programu promującego książki i czytelnictwo.
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Luty 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Wszystkie