Uczniowie klas I-VIII biorą dobrowolnie udział w akcji pt.: "Jestem Polakiem", której nazwa jest związana ze słowami śp. Romana Dmowskiego: "Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka" ("Myśli Nowoczesnego Polaka", Inicjatywa Wydawnicza "Ars Politica", Warszawa 2004, s. 29).
Uczniowie otrzymali propozycję umieszczenia naszywki w postaci flagi biało-czerwonej, Godła Polski lub symbolu Polski Walczącej. Inicjatywa odbywa się w ramach realizacji jednego z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022, tj. "Działanie na rzecz szerszego udostępnienia kanonu edukacji klasycznej, wprowadzenia w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukacji patriotycznej, nauczania historii oraz poznawania polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych i materialnych. Szersze i przemyślane wykorzystanie w tym względzie m.in. wycieczek edukacyjnych". 21 uczniów wzięło do tej pory udział w inicjatywie. Za wzięcie udziału w akcji uczniowie otrzymali oceny celujące z historii.
Miesiąc styczeń jest ważnym w historii Polski ze względu na powstanie, które wybuchło 22 stycznia 1863 roku. 17 uczniów klas I-VIII zdecydowało się dobrowolnie w swoich domach umieścić na szafkach, lodówkach, tablicach korkowych oraz innych widocznych miejscach grafiki przedstawiające owe pamiętne wydarzenie. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi uczniów na Powstanie Styczniowe. Były również osoby, które dobrowolnie udały się w Łosicach pod Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Zygmunta Króla, aby odnaleźć i sfotografować grób dziewiętnastoletniego uczestnika Powstania Styczniowego śp. Ludwika Pleszczyńskiego, który zmarł wskutek odniesionych ran w bitwie pod Mszanną.
Serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor za wsparcie powyższych działań.