• Biblioteka szkolna

• Biblioteka szkolna czynna jest w każdą środę w godz.:

od 11.00 do 15.00.

Na półkach szkolnej biblioteki czekają również obowiązkowe lektury oraz wiele nowości książkowych.

• Jak wytrzymać w szkole

• Z serii Niezbędnik nastolatka „Jak wytrzymać w szkole i nie zwariować”. Autorką książki jest Aniela Cholewińska-Szkolik. Książka doskonale opowiada o problemach nastolatka w szkole. Będzie więc o miejscu, w którym dziecko powinno dobrze się czuć. Na początku to co ważne – to książka zdecydowanie dla uczniów szkoły podstawowej, dzieciaki z klas 4-6 powinny odebrać ją jako interesującą. W poradniku umieszczono wiele praktycznych rad pomagających odnaleźć się w życiu szkolnym. Co dokładnie? O tym pisze wydawca Zielona Sowa, zwracając się bezpośrednio do młodych ludzi: „Nauczyciele doprowadzają Cię do białej gorączki? Koledzy z klasy mówią innym językiem? Szkolne obowiązki zabierają Ci cały wolny czas?'' Jeśli tak, sięgnij po ten niezbędnik – znajdziesz w nim odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań. Z tej książki dowiesz się, jak zaprzyjaźnić się z wrogiem, co zrobić, aby zmiana szkoły nie była koszmarem, dlaczego czasami warto mówić „nie” i jak pogodzić naukę i hobby, i to nie tylko poza szkołą.

Niezbędnik podpowie Ci także jak namówić nauczyciela na szkolną wycieczkę i zorganizowanie koła miłośników komiksów. Podpowie, co zrobić, kiedy szkoła Cię nudzi i przypomni kilka słów- kluczy, które rozczulą każdego belfra.”

Zdecydowanym plusem jest sposób wydania pozycji. Książka jest bardzo kolorowa, każda strona ma inną oprawę graficzną i zawiera zabawne ilustracje. To może okazać się cenne szczególnie dla tych, którzy niekoniecznie lubią czytać. Ilość treści również nie przytłacza, ale jest adekwatna by poruszyć ważne treści.

• Niech żyją dziewczyny

• Jeszcze nie nastolatka, a już nie dziecko, dziś nie jest łatwo być 8-13-letnią dziewczynką! Nie wiesz, jak poradzić sobie z małymi zmartwieniami i dużymi kłopotami? Oto nareszcie poradnik, ,,Niech żyją dziewczyny'' który odpowie na wszystkie trudne pytania!

Jak być dobrą koleżanką? Jak sprawić, byś dostawała większe kieszonkowe? Jak pozbyć się nieśmiałości i uwierzyć w siebie? Kiedy pojawia się dojrzałość płciowa? Jak rozmawiać z chłopakiem, którego kochasz? Jak nauczyć się porozumiewać bez kłótni z rodzeństwem? Jak osiągnąć sukces w szkole?

Znajdziesz tu odpowiedzi na te i inne pytania, a także wiele pomysłów dziewczyn w twoim wieku, dziewczyn, bez których nie mogłabyś żyć, bo tylko dziewczyny mogą się zrozumieć!

• Holly Web - Zaopiekuj się mną

• Młodszym uczniom polecamy serię książeczek Holly Webb, która w Polsce, znana jest przede wszystkim ze swojej serii Zaopiekuj się mną. Książeczki wchodzące w skład tego cyklu opowiadają o zwierzętach, kotkach i pieskach, które szukają własnego domu mając po drodze kilka ciekawych przygód. Książeczki Holly Webb to ciepłe i fajne historyjki, z których nasze dzieci mogą się sporo nauczyć. Przede wszystkim tego, jak ważna i odpowiedzialna jest opieka nad małym kociakiem bądź szczeniakiem. Autorka w łatwo przystępny i zrozumiały sposób pokazuje, zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, jak wygląda druga strona medalu, czyli ta widziana oczami zwierzaka. Przybliża uczucia jakie może odczuwać nasz czworonożny przyjaciele gdy nie poświęcamy mu odpowiedniej ilości czasu.

• Agnieszka Trojan - Jaskot "Jak zostać kimś"

• Zaś starszych uczniów zapraszamy po niezbędnik nastolatka ,,Jak zostać kimś’’. Książka jest rodzajem poradnika, pomocą w zastanowieniu się nad własną przyszłością przez samego młodego człowieka. Chodzi o to, by jak najwcześniej odkrywał on swoje zdolności, rozwijał talenty, doskonalił wybrane umiejętności. By uświadomił sobie, co jest jego siłą. W książce Jak zostać kimś? omówione zostało wiele popularnych zawodów. Mamy tu przykładowo pokazaną specyfikę pracy dziennikarza, informatyka, strażaka czy twórcy gier komputerowych. Agnieszka Trojan-Jaskot najpierw krótko charakteryzuje daną specjalizację zawodową, mówi, jak dążyć do jej wykonywania typową ścieżką. Zwraca uwagę na cechy niezbędne w danym zawodzie.