W związku ze zbliżającą się 82. rocznicą Zbrodni Katyńskiej uczniowie klasy VIII wzięli udział na lekcji historii w marszu mającym na celu upamiętnienie żołnierzy, policjantów oraz nauczycieli, którzy byli związani z gminą Sarnaki oraz Platerów, a zostali zamordowani w Charkowie, Katyniu oraz Twerze przez sowieckie, komunistyczne NKWD. Należy nadmienić, że chociaż Dęby Katyńskie znajdują się na tzw. "starym" cmentarzu katolickim w Sarnakach, to uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Serpelicach oddali cześć wszystkim tym osobom, których dane osobowe widnieją na tabliczkach w siedzibie gminy. Uczniowie ubrali się na czarno i przeszli z biało-czerwonymi flagami pod opieką nauczyciela Radosława Bajeny pod mogiłę Bohaterów Poległych w II Wojnie Światowej. Uczniowie idąc zatrzymywali się przy miejscowych pomnikach, kapliczkach i krzyżach, gdzie nauczyciel Radosław Bajena czytał na głos biogramy bohaterów. Po przeczytaniu każdego ze zwięzłych życiorysów uczniowie jednogłośnie wołali: "Cześć jego pamięci!". W ten sposób zostały upamiętnione następujące osoby:
1.Przodownik Policji Państwowej Michał Adamczyk - komendant posterunku w Sarnakach. Razem ze starszym posterunkowym Feliksem Kuciem oraz posterunkowym Wiktorem Śnieżkiem zginęli w Twerze w 1940 r., a pochowani w Miednoje.
2.Plutonowy żandarmerii Wojska Polskiego Antoni Domański. Wychowywał się we Franopolu i chodził do szkoły w Sarnakach. Zginął w Twerze w 1940 r.
3.Podporucznik Stefan Erchard - mąż nauczycielki w Sarnakach Heleny Erchardowej. Został zamordowany w Charkowie w 1940 r.
4.Kapitan Jan Michniewicz - mąż Stanisławy z d. Łopatniuk, córki Mikołaja Łopatniuka z Klimczyc Kolonii. Zginął w Katyniu w 1940 r.
5.Kapitan Donat Ignatowicz - ukończył szkołę w Sarnakach, a od 1926 r. służył w Wojsku Polskim. Został zamordowany w Charkowie w 1940 r.
6.Major Romulad Majewski - mąż Anny Przesmyckiej, córki właściciela majątku Sarnaki. Zginął w Charkowie w 1940 r.
7.Porucznik Jan Jasiukiewicz - zarządca podupadającego majątku Ostromęczyn hrabiny Potulickiej z Broel-Platerów. Zginął w Katyniu w 1940 r.
Dorota Szymańska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz Kacper Szeksztełło, wiceprzewodniczący zapalili znicz i postawili go na mogile Bohaterów Poległych w II Wojnie Światowej. Honorową wartę pełnili uczniowie Jakub Czambuła oraz Jakub Chwedczuk.