Uczniowie klasy VI profesjonalnie podeszli do zrobienia pracy domowej z geografii. Do wykonania był przestrzenny UKŁAD SŁONECZNY. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. GRATULACJE!!!
Lekcja geografii - UKŁAD SŁONECZNY
OSWAJAMY LEKTURY SZKOLNE
Na lekcjach języka polskiego uczniowie rozpoczęli realizację oryginalnego projektupt. „OSWAJAMY LEKTURY SZKOLNE” za pośrednictwem platformy e TWINING. Szóstoklasiści, kończąc omawiać lekturę „W pustyni i w puszczy”, przygotowali projekt wyprawy śladami Stasia i Nel oraz opis najciekawszej przygody bohaterów. Nie zabrakło ciekawych elementów graficznych świadczących o znajomości lektury. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem.„Bohaterowie Pana Tadeusza” to z kolei projekt realizowany przez klasę siódmą. Uczniowie na koszulkach (Tadeusz, Jacek) lub sukience (Zosia i Telimena) umieścili informacje o najważniejszych postaciach tej niełatwej lektury. Zaskoczyli wnikliwością przy doborze materiału. Wszystkie prace są ciekawe i estetycznie wykonane.Ósmoklasiści natomiast zainspirowani lekturą „Quo vadis” zaprojektowali i wykonali gazetkę pt. „ W kręgu bohaterów powieści H. Sienkiewicza „Quo vadis”.Nauczycielka języka polskiego, pani Ewa Kuźma, ma nadzieję, że – dzięki takiej metodzie pracy – lektury na dłużej zostaną w pamięci czytelników i uczniowie bez problemu będą się potrafili do nich odwołać na egzaminie ósmoklasisty.
8
Europejski Tydzień Kodowania
Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce a także w Serpelicach obchodziliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Uczniowie mieli okazjęzapoznania się ze światem programowania, podstawami robotyki oraz sposobami kodowania wświecie cyfrowym. Tworzenie gier, programowanie robotów, mikrokontrolerów prowadzone jest w naszej szkole także w ramach zajęć rozwijających umiejętność programowania...
52
Zajęcia z pierwszej pomocy
Dnia 18 października po raz kolejny w tym roku gościliśmy na zajęciach z Edukacji dla Bezpieczeństwa druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Serpelicach. Strażacy przeprowadzili zajęcia teoretyczno-praktyczne z pierwszej pomocy w zaburzeniach oddychania i krążenia oraz pokazali uczniom na czym polega resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO). Uczniowie pod nadzorem druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Serpelicach wykonali ćwiczenia na fantomie. Ponadto mieli okazję poznać jak stosuje się Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny w resuscytacji krążeniowo-oddechowej dostępny przecież w Serpelicach. Zajęcia miały na celu zachęcenie uczniów do poszerzenia wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy jak i podejmowania działań w swoim własnym środowisku lokalnym.
8
Lekcja historii w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie
18 października 2019 r. uczniowie kl. V i VII z P. Renatą Karczmarz i P. Ewą Kuźma udali się do Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie. Jest to wspaniałe miejsce, gdzie historia spotyka się z naturą.Na początku odbyła się lekcja muzealna pt. „ Rycerz, szlachcic, ziemianin”. Podczas której uczniowie dowiedzieli się czym były dwory i jak funkcjonowały majątki ziemiańskie.Później zwiedziliśmy mały dwór ziemiański w którym prezentowane są zabytkowe wnętrza takie jak: kancelaria dworska, pokój pani domu, sypialnia, salon, pokój stołowy, kuchnia i łazienka. Wystrój ekspozycji utrzymany jest w konwencji przełomu XIX i XX w. Na koniec nie mogło zabraknąć ogniska i zabaw w pięknym, dużym dworskim parku.Wycieczka była dla uczniów wspaniałą lekcją historii.
20
Dzień Edukacji Narodowej - 14 października
14 października uroczyście uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas VI – VIII pod okiem p. Małgorzaty Podgródnej, p. Beaty Puch piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.To nie koniec miłych niespodzianek. Samorząd Uczniowski przygotował drobne upominki: karykatury wszystkich pracowników szkoły i kwiaty z baloników. Nie zabrakło też miłego akcentu od Rodziców – słodkiego poczęstunku. Po akademii p. Sławomir Gac i p. Artur Maciejuk zorganizowali konkursy sportowe, w których uczestniczyli uczniowie i nauczyciele.Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.
20
Dzień Tabliczki Mnożenia
Jak fajną zabawą może być matematyka przekonali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Serpelicach podczas obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.Dzień ten miał zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a uczniowie, którzy w czasie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i doskonałej znajomości tabliczki mnożenia.
13
II Cross Nadbużański
Zapraszamy do uczestnictwa w
II Crossie Nadbużańskim
więcej na:
https://dostartu.pl/ii-cross-nadbuzanski-v3766.pl.html
Nowy rok szkolny 2019/2020
2 września w murach Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Serpelicach znów zabrzmiał szkolny dzwonek. Oznajmił początek nowego roku szkolnego 2019/2020.Spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym celebrowana przez Proboszcza o. Szczepana Dzyra. Inauguracji roku szkolnego dokonała pani Dyrektor Bożena Puch, która serdecznie powitała wszystkich obecnych. Przedstawiła informacje na temat organizacji pracy szkoły i życzyła uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci. Uroczystość swoją obecnością uświetnił Wójt Gminy Sarnaki pan Grzegorz Arasymowicz.Nie zabrakło również patriotycznego akcentu uczczenia symboliczną minutą ciszy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie usłyszeli znamienne słowa pani Dyrektor, która przypomniała, że „80 lat temu uczniowie polscy nie zasiedli w szkolnych ławkach, a zamiast dzwonka usłyszeli huk armat i wystrzały pocisków”. Inaugurację nowego roku szkolnego zakończyły spotkania wychowawców z uczniami w salach lekcyjnych.
3
Kulig Wielki
W ramach programu ochrony ptaków "Ptasie tajemnice w miejscowości Serpelice", w naszej szkole, odbyło się spotkanie z panem Jarosławem Mydlakiem z Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian". Podczas tej ciekawej prelekcji dowiedzieliśmy się wiele o chronionym ptaku Kuliku Wielkim, którego egzystencje jest zagrożona w naszym Kraju (już tylko 250 par).
Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami".
Konkurs plastyczny
W kwietniu 2019r. w ramach projektu ,,Ptasie tajemnice w miejscowości Serpelice” uczniowie kl. I,II, IV przystąpili do konkursu plastycznego ,,Ptasia kraina”. Wpłynęło 17 prac. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy i oceny celujące z plastyki.
Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami".
Dbamy o nasze środowisko.
W ramach realizacji projektu "Ptasie tajemnice w miejscowości Serpelice" - mieliśmy przyjemność gościć Pana mgr inż. Janusza Żuka, prezesa zarządu Związku Komunalnego "Nieskażone Środowisko" z siedzibą w Siedlcach, który wygłosił prelekcję na temat recyklingu. Uczniowie przedszkola oraz szkoły podstawowej zapoznali się z podstawowymi zasadami ochrony środowiska. Wierzymy, że wygłoszona prelekcja przyczyni się do wzrostu ekologicznej świadomości wśród dzieci i młodzieży.
Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami".9
POLinfo.eu
POLinfo.eu - zainspirowanie Juniora do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
Na bazie najlepszych światowych rozwiązań e-learningowych, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej, powstał portal POLinfo.eu, którego celem jest zainspirowanie Juniora do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
Dysponujemy tysiącami materiałów lub linków do materiałów dotyczących przedmiotów ścisłych, które zostały przygotowane lub zweryfikowane przez ekspertów z wiedzą techniczną i są sukcesywnie umieszczane na portalu.
Materiały zawarte w linkach ukazują ten sam temat z różnych stron. Każde zagadnienie wyjaśniane jest równocześnie przez kilka osób, dzięki czemu każdy Junior może wybrać autora i formę wytłumaczenia, która najbardziej mu odpowiada. Większość jest dostępna bezpłatnie przez całą dobę na POLinfo.eu.
Dla bardziej zainteresowanych Juniorów przygotowaliśmy również dwie formy zajęć: zajęcia przez Internet prowadzone m.in. przez pracowników naukowych uczelni wyższych, głównie PW oraz zajęcia stacjonarne na Politechnice Warszawskiej. Każdy Junior pracuje w grupie rówieśników o podobnym poziomie wiedzy i zaangażowaniu, co zdecydowanie poprawia efektywność Jego edukacji. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze informatycznej każdy Junior może skorzystać z zindywidualizowanego procesu pogłębiania wiedzy.
Po więcej informacji zapraszamy na www.POLinfo.eu.
Szlakiem bocianich gniazd.
W ramach realizacji projektu „Ptasie tajemnice w miejscowości Serpelice” w dniu 6 czerwca 2019 r. uczniowie klasy czwartej wyruszyli na wycieczkę rowerową trasą Serpelice – Borsuki – Gnojno – Serpelice. W czasie wycieczki uczniowie zbierali materiały do fotoreportażu na temat bocianich gniazd, których po trasie można było bardzo dużo spotkać.
Nie sposób było nie odwiedzić największej rzeki naszych okolic – rzeki Bug, której brzeg jest piękny, malowniczy i niedostępny zarazem. W czasie wycieczki był czas na odpoczynek, relaks i zabawę.
Na zakończenie wycieczki przy świetlicy wiejskiej w Borsukach uczestnicy rozpalili ognisko i wspólnie posilili się gorącymi kiełbaskami.
Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami".1
Konkurs wiedzy o ptakach.
29.05.2019 odbył się szkolny, drużynowy konkurs wiedzy o ptakach. Uczniowie wykazali się dużą znajomością gatunków ptaków żyjących w naszej okolicy, potrafili je rozpoznać i powiedzieć o ich sposobie odżywiania, przystosowania się do życia w lesie, na polu i nad wodą. Konkurs wygrała drużyna składająca się z uczniów kl. IV : Alicja Czambuła i Jakub Kroszka. Gratulujemy!
Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami".
KONKURS RECYTATORSKI – PTAKI
- 4
Konkurs został przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Serpelicach w dniu 14 maja 2019roku. Wzięło w nim udział 10 uczniów wyłonionych w klasowych eliminacjach.
Komisja konkursowa przyznała:
I miejsce – Aleksandrze Kondraciuk za recytację wiersza J. Brzechwy – Ptasie plotki
II miejsce – Gabrieli Grochowskiej za wiersz J. Brzechwy – Sowa
III miejsce – a) Klaudii Radywoniuk za wiersz W. Chotomskiej – Dzień dobry, panie Andersenie
b) Zuzannie Grochowskiej za recytację wiersza M. Kołodziuk - Wróbel i kanarek
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY.
Egzamin ósmoklasisty 2019
Informujemy, że w Szkole Podstawowej w Serpelicach nadal trwa strajk nauczycieli, ale egzaminy ósmoklasisty odbędą się zgodnie z harmonogramem.
15 kwietnia 2019 r. – język polski
16 kwietnia 2019 r. – matematyka
17 kwietnia 2019 r. – język obcy
Dowożenie uczniów: rano zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy, odjazdy po egzaminie ok. godz. 11:30
Uczniowie powinni stawić się w szkole najpóźniej o godzinie 8:30
Uczniowie muszą pamiętać:
- nie można wnosić na salę egzaminacyjną telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych,
- każdy uczeń musi mieć legitymację szkolną,
- każdy uczeń musi mieć czarny długopis, najlepiej dwa,
- na egzamin z matematyki potrzebna jest linijka, rysunki wykonujemy długopisem,
Jeżeli uczeń nie przystąpi do egzaminu
nie otrzymuje promocji i nie kończy szkoły podstawowej.
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Grudzień 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Luty 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Wszystkie